Radka Bodzewicz

Radka Bodzewicz
Mladá umělkyne (1991) je absolventkou pražské Akademie výtvarných umění (Ateliér Grafiky II/škola Vladimíra Kokolii a Socha II/škola Jindřicha Zeithammla, 2017). Během studia se zúčastnila stáže na Robert Gordon University – Gray´s School of Art, Aberdeen (2016), v roce 2018 byla finalistkou Leinemann-Stiftung fur Bildung und Kunst Award. Žije a pracuje v Praze.
Na svých plátnech zachycuje figurální světy/abstraktní i reálné krajiny, které vybízejí z dálky pozorovatelného ornamentu přiblížit se a sledovat detailní mikrosvěty lidí. V malbě využivá jako imaginační spouštěč otisk, který umožňuje hru a navozuje mentální mapu osobně prožitého příběhu s předivem mezilidských vztahů. Obraz chápe jako vlastní formu tělesnosti, který nese/zrcadlí vlastní symboly a archetypy. její proces tvoření obsahuje rituál i rutinu zárověň, stejně tak, jako každodenně prožívaný život.
Ve své práci ráda experimentuje s technikou i materiály. V posledních letech malbu propojuje pomocí mobilní aplikace s malbou ve virtuální realitě a vytváří tak rozpohybovanou malbu tzv. Rozšířenou realitu/augmented reality. Virtuální realitu pararelně prezentuje s klasickým obrazem formou videoartu, holografického obrazu a 3D tisku.
Autor: Radka Bodzewicz
Výstavy umělce
Karíma Al-Mukhtarová, Radka Bodzewicz
All the Whole
7. 7.- 24.9. 2023
P.S.:
Chcete vědět co je u nás nového? Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Otevírací doba: Čtvrtek: 17:30 - 20:00, Sobota: 13.00 - 18.00, Neděle: 13.00 - 17.00

FB   IG