Informace

Kontakt

O nás

Tisk

Partneři

Galerie
Galerie Pekelné sáně

Budova bývalé konírny 3. pěšího císařského pluku z poloviny 19. století. Po roce 1918 byla přestavěna na zámečnictví Katzer. Rok 1948 přinesl změnu na komunální podnik. Po proběhnuvší rozsáhlé rekonstrukci fungují prostory od 21. 4. 2023 jako galerie současného umění.

Galerie nabízí čtyři výstavní prostory, ve kterých je v průběhu roku uspořádáno až 16 výstav. Výstavní projekty jsou doplněny pravidelnými čtvrtečními přednáškami, prohlídkami sbírky "Pekelné sáně" a workshopy se začátkem v 17:30 hodin.

Virtuální procházka I. výstavní trojblok
Virtuální procházka II. výstavní trojblok
Virtuální procházka III. výstavní trojblok
Virtuální procházka IV. výstavní čtyřblok
Virtuální prohlídka V. výstavního čtyřbloku
Sbírka
V prosinci 2015 se začala psát historie sbírky "Pekelné sáně". V současné době obsahuje více než 400 děl, která jsou vystavena na několika místech v Kroměříži.

Sbírka nemá jednotné téma, motiv, techniku či médium. Nechybí malé formáty, ale ani monumentální malby. Naleznete v ní velká jména i doposud neznámé mladé umělce. Její součástí jsou kresby, abstraktní malba, figurativní a narativní motivy, sochy a instalace. Ve své mnohotvárnosti však tvoří komplexní celek.
Čtvrtky
Dny věnované přednáškám o výtvarném umění, literatuře včetně autorského čtení, hudbě, architektuře, videoartu či cestování. Čas pro pořádání workshopů, převážně s výtvarným zaměřením. Chvíle vyhrazené pro prohlídku sbírky "Pekelné sáně" ve Vile 1931 na Kojetínské ulici a dalších prostor, rozprostřených v mnoha zákoutích Kroměříže.
P.S.:
Chcete vědět co je u nás nového? Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Otevírací doba: Čtvrtek: 17:30 - 20:00, Sobota: 13.00 - 18.00, Neděle: 13.00 - 17.00

FB   IG