Michael Kunze

Michael Kunze
Michael Kunze(nar. 1961 v Mnichově, žije a pracuje v Berlíně) tvoří malbu podepsanou středoevropským intelektualismem. Často se inspiruje díly z 15. až 18. století a řídí se ideály a metafyzikou. Kunze se vyhýbá přijatému „příběhu“ moderního umění a raději se dívá na to, co bylo popsáno jako „Stínová linie modernismu“, druh antimoderní moderny, který sleduje oblouk od izolovaných mistrů malby ve 20. století, jako jsou Bacon, De Chirico a Balthus, až po vlivné režiséry, jako je Lars von Trier.
Michael Kunze vystudoval dějiny umění a muzikologii na Ludwig-Maxmillians Universität v Mnichově, ve stejném městě následně studoval malbu na Akademie der Bildenden Künste. Společně s umělci Nové lipské školy, ke které má generačně blízko, dotváří Kunze podobu současné německé malby a řadí se k nejvýznamnějším umělcům současnosti.
Umělec,uznávaný jako jeden z ikonických německých malířů, byl v roce 2013 poctěn velkou retrospektivou v Kunsthalle Düsseldorf, kde byla vystavena díla za poslední dvě desetiletí spolu s významnou publikací.  Jeho díla lze nalézt v mnoha veřejných i soukromých sbírkách, jako je např. Národní galerie v Berlíně, muzeum MMK ve Frankfurtu a sbírka Goetz v Mnichově.
Autor: Barbora Křížová
Výstavy umělce
Společná výstava
Foreign Bodies
22.4 - 30.6. 2023
P.S.:
Chcete vědět co je u nás nového? Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Otevírací doba: Čtvrtek: 17:30 - 20:00, Sobota: 13.00 - 18.00, Neděle: 13.00 - 17.00

FB   IG