Magdaléna Roztočilová

Magdaléna  Roztočilová
*1989, Boskovice, žije a působí v Praze Patří k nejzajímavějším autorkám na dnešní české umělecké scéně. Věnuje se soše, prostorovým instalacím, plastikám ve veřejném prostoru a malbě. Prošla studiem Akademie výtvarných umění v Praze na ateliéru sochařství pod vedením Jaroslava Róny. Své sochařské nadání dále rozvinula stážemi u Krištofa Kintery a Floriana Reithera. Kromě vlastní autorské práce se věnuje i kurátorstvím a je jednou ze zakladatelek Studia Prám, sdružující vystudované studenty UMPRUM a AVU.
Sochařské práce Magdalény Roztočilové často přesahují i do samostatných instalací a tematicky se zabývá ztvárněním člověka a reprezentaci jeho myšlenkových procesů ve formě fyzického těla. Její tvůrčí zájem se pohybuje okolo práce s barvou, hmotou a jejím tvaroslovím. Je známá díky své typické amorfní až plamenné sošnosti tváří a postav, jejichž obsah je mnohdy nejednoznačný a sochy tím připomínají nejrůznější bytosti ze surreálního světa snů. Rozvíjí nejen práci s klasickými materiály jako je hlína a sádra, ale ráda experimentuje i s vlnou, textilií, umělou pryskyřicí a kovem. Roztočilové malby se neméně liší od konceptu sochy. Pracuje v nich s výraznou barevností, symbolikou a imaginací. 
V roce 2019 vytvořila pro krajský úřad Plzeňského kraje bustu Milady Horákové, která byla o rok později, jako připomínka 70 -tého výročí této justiční politicky motivované vraždy, vystavena v rámci výstavy Láska zocelená smrtí v liberecké Moon Gallery. Významnou příležitostí bylo pro Magdalenu i vystavení soch a mozaik v chodbách Senátu Parlamentu ČR.
Výstavy umělce
Magdaléna Roztočilová, Jakub Roztočil
11.10. 2024
P.S.:
Chcete vědět co je u nás nového? Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Otevírací doba: Čtvrtek: 17:30 - 20:00, Sobota: 13.00 - 18.00, Neděle: 13.00 - 17.00

FB   IG