Lucia Tallová

Lucia Tallová
*1985, Bratislava. Slovenská malířka a výtvarnice Lucia Tallová studovala v letech 2005-2011 v ateliéru malby Ivana Csudaie Vysokou školu výtvarných umění a designu v Bratislavě. Žije a pracuje v Bratislavě.
Vizuální tvorba umělkyně se neomezuje striktně jen na obrazy. Tvoří dřevěné konstrukce, do nichž umisťuje své objekty, koláže, fotografie a v neposlední řadě i plátna. Tallová se z melancholicky romantických obrazů, v nichž se promítá industriální prostředí ve spojení s dekorativní strukturou výšivky, posunula dále i k prostorovým kolážím kombinující různé materiály. Pracuje s tématem archivu, sbírky a paměti a velké většině jejích děl vévodí typická monochromatická barevná paleta vycházející ze starých černobílých fotografií. Nejčastějším námětem je pro ni postava anonymního ženského těla, které dále doplňuje o některé ze symbolů ženskosti, kterými jsou například stuha nebo květiny. V novějších malbách je snadno vidět i posun techniky rozpyté tuše a akrylu, která dala vzniknout sériím obrazů znázorňující shluk mraků. Díky výraznému barevnému kontrastu světla a tmy dodávají scéně duchovní ráz, intenzitu a éteričnost.
Lucia Tallová vystavovala na Slovensku, v České republice, Rakousku, Maďarsku, Francii nebo také v USA a je držitelkou několika ocenění. V roce 2016 získala cenu pro mladé umělce od Tatra Bank Foundation a  5 let na to cenu od NOVUM Foundation art Award.
Výstavy umělce
Tomáš Žemla, Lucia Tallová, Ján Zelinka
12.4.-30.6.2024
P.S.:
Chcete vědět co je u nás nového? Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Otevírací doba: Čtvrtek: 17:30 - 20:00, Sobota: 13.00 - 18.00, Neděle: 13.00 - 17.00

FB   IG