
Dlouhé roky působí jako ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy v Bechyni. Sám vystudoval tuto střední školu ještě pod názvem Střední škola keramiky a porcelánu. Po maturitě krátce pracoval v podniku Jihotvar Bechyně a následně nastoupil na Pedagogickou fakultu v Plzni, odkud přešel do Českých Budějovic na obor Výtvarná výchova a ruština. Od roku 1991 začal na škole vyučovat a od roku 2008 působí jako ředitel školy. Pod jeho vedením škola rozšířila nabídku moderních výtvarných oborů, otevřela multimediální a grafické zaměření. Škola se za jeho působení snaží skloubit tradiční tvorbu keramiky s novými postupy a současným designem. Zároveň organizuje Mezinárodní keramické sympozium, které spojuje české i zahraničí autory keramiky, výtvarníky, muzea, školy a podniky. Poslední roky se věnuje dokumentaci soukromé sbírky děl Vladimíra Preclíka umístěné na zámku v Bechyni.
Autor: Markéta Hamzová