Hana Puchová

Hana Puchová
*1966, Ostrava
Hana Puchová, významná ostravská malířka a ilustrátorka patří ke generaci umělců poloviny osmdesátých let, která začíná navazovat na tvorbu německých Neue Wilde a tvorbu umělců italské transavantgardy. Studovala v letech 1991 až 1997 v ateliéru ilustrace Jiřího Šalamouna na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Po absolvování UMPRUM se vrátila zpět do Ostravy, kde se věnuje pedagogické činnosti, malířské tvorbě a ilustraci knih (Jan Balabán, Petr Hruška). 
Hana Puchová je skvělou portrétistkou a autorkou velmi osobitých zátiší. Především ale natolik autentickou a výraznou umělkyní, že její dílo obstojí i v konfrontaci zahraniční konkurence. Puchová často vystavovala se skupinou Přirození, která vznikla v roce 1989, jejímiž členy byl Daniel Balabán, Jiří Surůvka, manželé Šmídovi a další
Obrazy Hany Puchové se vyznačují typickým uměleckým rukopisem, k němuž patří zjednodušená forma postav, mající spíše neutrální výraz v obličeji, chodidla směřující jedním směrem a minimalistická barevnost. Její malby na člověka působí nostalgicky skoro jako fotografické snímky. Mezi známé práce patří např. obraz bratří Balabánů (2010) a cyklus portrétující blízkou rodinu a přátele.
Výstavy umělce
Hana Puchová
12.4-30.6.2024
P.S.:
Chcete vědět co je u nás nového? Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Otevírací doba: Čtvrtek: 17:30 - 20:00, Sobota: 13.00 - 18.00, Neděle: 13.00 - 17.00

FB   IG